Zajęcia indywidualne – przez internet

Studia przez internet to forma zdobywania wiedzy coraz bardziej popularna na świecie. Szczególnie zyskująca szerokie grono zwolenników w krajach, gdzie odległość mierzy się nie w dziesiątkach czy nawet w setkach, ale w tysiącach kilometrów. Najlepszym bodaj przykładem jest Australia. Profesor i uczeń zasiadają w tym samym czasie przed ekranem monitora i za pomocą specjalnie skonstruowanych programów odbywają pełnowartościowe zajęcia. Dodatkowo, poza „spotkaniem”, w czasie dogodnym dla obu stron, uczeń (student) zapoznaje się z otrzymanymi od prowadzącego materiałami i rozwiązuje do nich zadania. Prowadzący w dogodnym dla siebie czasie sprawdza je i ocenia.

Metoda nauki przez internet, choć wydaje się zubażać wzajemną formę kontaktu, w rzeczywistości nic nie odbiera ze skuteczności formie tradycyjnej. Świadczyć może o tym choćby to, iż w Australii i USA coraz większy odsetek studentów realizuje w jej toku pełen program studiów wyższych. Studia internetowe są zatem korzystne przede wszystkim dla osób, które dzieli zbyt duża odległość, aby fizycznie uczestniczyć w organizowanych przez nas zajęciach (czyli w Krakowie). Ale może być również znakomitym rozwiązaniem dla tych, którym zbyt napięty grafik nie pozwala na utratę większej ilości czasu na dojazd. Spotkanie się poprzez łącza internetowe staje się w takim wypadku normalnym sposobem pracy.

Jeżeli interesuje Cię taka forma pracy, zapraszam do kontaktu. Na spokojnie możemy umówić się na dłuższą rozmowę, w której będziemy mieli sporo możliwości wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Poza tym zawsze można po prostu spróbować. Umówić się na jedno próbne spotkanie i poprzez doświadczenie osądzić na ile ta forma zajęć odpowiada naszym potrzebom. Od czasu rozpoczęcia prowadzenia zajęć przez internet (czyli od roku 2010), w prowadzonych przez siebie zajęciach na taką metodę zdecydowało się 12 osób. W większości z Warszawy i Gdańska, choć także cztery osoby z Krakowa. Efekt tej pracy był taki, że każdy zdał maturę na poziomie w pełni satysfakcjonującym. Wystarczy powiedzieć, iż najsłabszym wynikiem, jaki na egzaminie maturalnym z wos-u uzyskał mój uczeń, było 79 procent arkusza rozszerzonego.

Ważną informacją jest też to, iż taka metoda jest dostępna dla niedużych 2-4 osobowych grup. W takim wypadku każda osoba siedzi we własnym domu, a zajęcie obsługuje program umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Część pracy wykonywana jest wspólnie (zanalizowanie jakiegoś zagadnienia teoretycznego, omówienie zadań, itp.), a część we własnym zaciszu domowym (rozwiązywanie testów, pisanie próbnych analiz czy planów prac pisemnych).

Podczas całych maturalnych przygotowań – zarówno indywidualnych jak i grupowych – zrealizowane zostaną wszystkie zagadnienia potrzebne do skutecznego rozwiązywania arkusza maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Tak więc nie tylko powtórzony zostanie materiał wiedzowy ze wszystkich czterech działów, ale też zostanie szczegółowo omówiona problematyka pracy z materiałami źródłowymi i komponowania wypracowania maturalnego. No i rzecz jasna bardzo dużo czasu poświęcone zostanie na rozwiązywanie rozmaitych zadań. W tym także (na dalszym etapie kursu, już bliżej matury) na napisanie przynajmniej trzech pełnowymiarowych arkuszy.

Wszystkie spotkania mają też dodatkowy element wzmacniający zapamiętywanie i oswajający z różnego rodzaju zadaniami. Pierwsze 15 minut to rozwiązywanie zadań dotyczących problematyki poprzednich zajęć, zaś ostatnie 15 minut to zadania powtórkowe dla kwestii przerobionych w „dziś”. 

W przypadku zainteresowania zajęciami zapraszam do kontaktu. Można to uczynić mailowo poprzez formularz z zakładki kontakt, bądź telefonicznie. Oczywiście przed zdecydowaniem się na współpracę długoterminową możliwe jest także wzięcie udziału w zajęciach próbnych; nie trzeba się zatem decydować od razu na cały kurs (na określoną liczbę godzin), ale po przyjrzeniu się, na ile moja metoda i model pracy odpowiada posiadanym oczekiwaniom i potrzebom.

Panel ucznia

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Zarejestruj się Zapomniałem hasła...
POWTÓRKA MATURALNA
ponwtśrczwptsobnie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
     12
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
Szkoła języków obcych Profi-lingua