O serwisie

Niniejszy serwis powstał z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Jego autorzy – wieloletni nauczyciele wos-u w liceum, egzaminatorzy i stali współpracownicy OKE w Krakowie, a także autorzy kilku publikacji dla maturzystów - stworzyli witrynę, na której odpowiednio przemyślane narzędzia, pozwalają na lepszą i szybszą naukę. Tym, co stanowi serce serwisu jest słownik politologiczny, który zawierający 664 hasła ze wszystkich dziedzin wos-u. Idealna pomoc w przygotowaniach maturalnych, uzupełniająca wiedzę pozyskiwaną z podręczników i repetytoriów. Sama wiedza musi być jednak okraszona odrobiną treści poradnikowej, dlatego też każdy przygotowujący się do matury z wiedzy o społeczeństwie znajdzie na serwisie także i takie wsparcie. Końcowa faza przygotowań to jednak potrzeba solidnej weryfikacji wiedzy. Dlatego też szczególne miejsce zajmuje w całym projekcie pakiet testowy.

Słownik umieszczony na serwisie to internetowa wersja „Słownika licealisty” wydanego przez Wydawnictwo OMEGA. Zawiera ono wszystkie jego tzw. hasła główne, co stanowi w sensie merytorycznym połowę jego treści. Drugą połowę – tzw. opisy kontekstowe – dostępne są tylko w wydaniu papierowym. Słownik – jak każda pozycja tego typu – podpowiada i rozszerza w jaki sposób rozumieć pewne zjawiska. Podręczniki bowiem nie zawsze radzą sobie z tłumaczeniem zawartych w nich pojęć, a nierzadko po prostu nie ma w nich na to miejsca. W pracy ze słownikiem pomaga specjalnie do niego skonstruowana wyszukiwarka, która nie tylko prowadzi nas do hasła, którego szukamy (o ile jest w słowniku), ale także wskazuje wszystkie inne hasła, w których ono występuje w treści.

Pakiet tekstów poradnikowych to przede wszystkim próba pokazania na czym polegają rozmaite niuanse poszczególnych części matury z wos-u. Zaprezentowano w nich zatem opis części testowej, analizy materiałów źródłowych oraz pracy pisemnej. Każda z nich ma swoją specyfikę i do każdej należy się przygotowywać zupełnie inaczej. Poradnik stara się więc uwypuklić najważniejsze kwestie, aby każdy mógł samodzielnie zrealizować skuteczne przygotowania.

I wreszcie testy. Ich baza to jest coś, co stanowi obok słownika najważniejszą część serwisu. W przeciwieństwie do tego typu internetowych narzędzi, posiadających wyłącznie zadania typu test wyboru, nasza baza ma do zaoferowania aż pięć typów zadań. Dzięki temu odpowiadając na pytania możemy sprawdzić posiadaną wiedzę na bardzo różne sposoby. I co najważniejsze – już na jesieni tego roku ilość zadań w bazie przekroczy 1000! Przygotowując się do matury z wos-u nie znajdziesz zatem lepszego weryfikatora swoich przygotowań niż nasza testowarka.

Obecnie pracujemy nad multimedialnymi wykładami. Chcielibyśmy, aby stały się pełnym opracowaniem problematyki, która stanowić będzie podstawę merytoryczną dla zadań maturalnych z wos-u. Zapraszamy także na naszą stronę na facebooka, gdzie regularnie przeprowadzane będą liczne edukacyjne konkursy z cennymi nagrodami.

Panel klienta

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Zarejestruj się Zapomniałem hasła...
Polecane Publikacje
Słownik Licealisty

Wiedza o społeczeństwie - maturalna praca pisemna

Wiedza o społeczeństwie - Analiza tekstów źródłowych