— Ścieżki kariery —

Niniejsza zakładka ma w naszych założeniach służyć zamieszczaniu ciekawych wypowiedzi dotyczących kształtowania własnej przyszłości i dopasowania do wybranych celów ścieżki edukacyjnej. To przecież jasne, że w pewnych okolicznościach wybrany kierunek studiów okaże się decydujący. Co nie oznacza, że ważne nie będą też inne sprawy jak np. odbyte staże czy zaangażowanie w organizacjach pozarządowych. Dziś na rynku pracy liczy się o wiele więcej niż samo wykształcenie. Mamy zatem nadzieję, że uda nam się czasami zainspirować Was naszymi tekstami, a część z Was może nawet zachęci to do pisania. Wszystkich bowiem, którzy lubią wyrażać publicznie ważne opinie, zapraszamy do współpracy. Jeśli znajdziecie ciekawy materiał (artykuł), możecie go omówić, a my go opublikujemy!

——————————————————————————————————

Matura i co dalej…

Jaki kierunek wybrać? Na którą uczelnię złożyć aplikację? To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie maturzyści. Matura tuż-tuż, a emocje, pośpiech i stres nie ułatwiają podjęcia decyzji. Jak dokonać właściwego wyboru i na co zwrócić uwagę, wybierając kierunek studiów i uczelnię – radzi Ewa Wojtowicz.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Umiejętności usilnie poszukiwane

W dobie, w której wiele czynności realizuje za człowieka technologia, zmieniają się wymagania. Jednak nic nie przekreśli faktu, iż nawet w takich warunkach są określone umiejętności, które trzeba posiadać. Jakie? Na to właśnie pytanie próbuje odpowiedzieć Joanna Podgórska w Polityce.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Jak myśleć o przyszłości?

Właściwie prowadzona edukacja wymaga nie tylko dobrze przyswojonej wiedzy, ale także określonych umiejętności. Szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym rzeczywistość zmienia się z niespotykaną dotąd szybkością. Przy czym okazuje się, iż chodzi o umiejętności zupełnie inne od tych, jakich wymagano jeszcze nie tak dawno – pisze w Polityce Joanna Podgórska.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Globalny wymiar edukacji

Studiowanie – tak jak polityka czy gospodarka – stało się działaniem globalnym. Miliony ludzi z całego świata (w tym ponad 30 tysięcy Polaków) każdego dnia zdobywa wiedzę poza granicami własnego kraju – sytuację tą analizuje Richard Levin, rektor Yale University, na łamach Newsweeka.

czytaj całość

——————————————————————————————————

E-learning – nowe możliwości w edukacji

W krajach takich jak USA czy Australia nauczanie na odległość nie jest niczym nowym, włącznie ze zdobywaniem dyplomów uczelni wyższych tą metodą. W Polsce jednak – mimo, iż rynek usług e-learningowych rozwijany jest od kilku lat – tematyka wciąż budzi opory wśród wielu osób i całościowa ocena (jeśli chodzi o uczestnictwo) prezentuje się dość mało efektywnie.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Edukacja – wyzwania przyszłości

Aby właściwie ocenić rynek pracy i w tym względzie własne szanse na zatrudnienie, nie wystarczy tylko ocenić poziomu własnego wykształcenia. Aby bowiem w istotny sposób zwiększyć swoje szanse pracownicze, należy przyjrzeć się tzw. umiejętnościom kluczowym z punktu widzenia pracodawcy.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Studia a zawodowy sukces

To, że matura nie wystarcza, aby znaleźć ciekawą pracę, wie chyba niemal każdy wybierający się na studia. A z pewnością wiedzą to ci, którzy zaliczywszy – i to nawet pozytywnie – ten egzamin, próbowali zacząć w pełni dorosłe życie i znaleźć dla siebie jakieś stałe zatrudnienie. Mało tego, aby znaleźć wartościową pracę – a zatem taką, która spełni nasze oczekiwania finansowe i zawodowe – coraz częściej potrzebne jest coś więcej niż tylko dyplom ukończonych studiów.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Panel ucznia

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Zarejestruj się Zapomniałem hasła...
POWTÓRKA MATURALNA
ponwtśrczwptsobnie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
     12
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
Szkoła języków obcych Profi-lingua