— Poradnik maturalny —

Ten dział rezerwujemy wyłącznie dla materiałów, które mogą być dla Was pomocne w przygotowaniu się do matury. Wprawdzie to nie będzie zestaw pomocy naukowych, ale takich, które w jakiś sposób mogą wpłynąć na Wasze wybory – np. poprzez przytoczenie faktów, jakie zawody uznaje się za najbardziej przyszłościowe. Jeśli więc macie różne talenty, a wybrać trzeba do rozwijania jeden, może to mieć znaczenie dla Waszej przyszłości. Zachęcamy zatem do czytania i do dzielenia się z innymi. Jeśli znajdziecie wartościowy materiał, który chcielibyście omówić na łamach naszego serwisu, zapraszamy! Piszcie, a my to opublikujemy!

——————————————————————————————————

Metoda w nauce to podstawa

Jak się przygotować do matury? Nauczyć się i zdać. Ale jak się do tego zabrać? Jak zapanować nad stresem? Jak się koncentrować? Jak się uczyć, zapamiętywać i potem jeszcze wykazać poznaną wiedzą na egzaminie? Psychologowie radzą w pierwszej kolejności opanować stres, ponieważ to on utrudnia, a często nawet uniemożliwia realizację nawet najprostszych zadań.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Dostosuj sposób uczenia się do siebie

Odpowiedni dobór metody uczenia się stanowi podstawę dla końcowego sukcesu w przyswajaniu wiedzy. Nie wystarczy sam fakt, że dysponujemy określoną ilością czasu i chęciami. Jeśli chcemy, aby nasze działania przynosiły efekty i zadowolenie a nie frustrację, powinniśmy się zatroszczyć o dobór właściwej metody. W edukacji najlepsze efekty pojawiają się wtedy, gdy działamy zgodnie z własnymi predyspozycjami.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Tresura pamięci

Ludzka pamięć jest podobna do nieułożonego psa, który prowadzony tuż przy nodze na czasami odbiega w sposób niekontrolowany od swojego pana, chwytając do pyska przypadkowe rzeczy, a inne ignorując. Podobnie jak psa, można ją wytresować, żeby chwytała te treści, które sami jej wskażemy, a potem na zawołanie je nam oddawała.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Jak się przygotować, aby dobrze zdać

Każdy egzamin wymaga określonego podejścia. Albo mówiąc po wojskowemu: strategii. Jedne wymagają szczególnej umiejętności zmagania się z zadaniami testowymi. Inne z otwartymi. Jeszcze inne są klasycznymi opisówkami. Jak by jednak nie było, każdy nich wymaga określonego podejścia, które w żaden sposób nie ma charakteru uniwersalnego.

czytaj całość

——————————————————————————————————

Wskazówki, o których warto pamiętać

Jak w przypadku każdego egzaminu, bardzo istotną sprawą jest właściwe podejście. Jak jednak je wdrożyć, skoro każdy (no może prawie) podchodzi do matury po raz pierwszy? Jakie przyjąć założenia? Czy istnieją określone sprawy, o których należy w szczególny sposób pamiętać?

czytaj całość

——————————————————————————————————

Olimpiada? Może warto.

Olimpiady przedmiotowe od lat są uznanym sposobem starania się o indeks uczelni wyższej. A przepis na sukces w tej dziedzinie z pewnością nie należy do łatwych. Olimpiada przedmiotowa daleko wykracza w zakresie poruszanych zagadnień za wymagania maturalne, a chętnych do zdobycia upragnionego lauru nie brakuje. A tendencja w ostatnich latach jest zdecydowanie zwyżkowa. I odpowiedź na pytanie: „Dlaczego?” wydaje się raczej nieproblematyczna.

czytaj całość

 


Panel ucznia

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Zarejestruj się Zapomniałem hasła...
POWTÓRKA MATURALNA
ponwtśrczwptsobnie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
     12
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
Szkoła języków obcych Profi-lingua